Yönetim Kurulu
line
Yönetim Kurulu Başkanı
Emin ERDEM
line
line
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Burak Latif LATİFOĞLU
line
Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet AK
line
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Tevfik TÜREL
line
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Ali Rıza AKBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı
Emin ERDEM
Kariyerine Ziraat Bankası’nda müfettiş olarak başladı. Bu bankadaki yurt dışı ilişkiler birimindeki idari görevini takiben, Almanya ve Hollanda’da Temsilcilik, İngiltere’deki Londra şubesinde Ülke Sorumlusu olarak görev yaptı. Daha sonra Ziraat Bankası’na Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Emin Erdem, bu görevde bulunduğu süre boyunca aynı zamanda Almanya’da Deutsche Türkische Bank’ta Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Erdem, Haziran 2002 ile Temmuz 2021 döneminde Şekerbank T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmış olup, halen Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Şeker Factoring A.Ş. Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Burak Latif LATİFOĞLU
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat (İngilizce) bölümünden 2004 yılında mezun olan Burak Latif Latifoğlu, kariyerine 2005 yılında İdari Yargı Hakimi olarak başlamıştır. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’na geçmiş ve Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak 2006 yılında başladığı görevinden 2017 yılında Bankalar Yeminli Başmurakıbı unvanı ile ayrılmıştır. Bu süre içerisinde Türkiye ve yurtdışında çok sayıda banka ve banka dışı finansal kurum denetiminde bulunmuş olup 2014-2017 yıllarında da Denetim Grup Başkanı ve Vekil Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Latifoğlu, Aralık 2019’dan bu yana Şirket’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.
Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet AK
Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, meslek hayatına 1999 yılında Şeker Bilişim San. Tic. A.Ş.’de Yazılım Analisti olarak başladı. Kariyerine 2002-2004 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’de Yazılım Analisti olarak devam ettikten sonra 2004-2007 yılları arasında Şeker Bilişim San. Tic. A.Ş.’de Proje Müdürü olarak görev aldı. Mehmet Ak, 2007 yılından itibaren Şekerbank T.A.Ş.’de Yazılım ve Proje Yönetimi, Bölüm Yöneticisi ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı olarak hizmet ettikten sonra, Kasım 2019’da Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 30.04.2021 tarihi itibari ile Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 31.03.2023 tarihi ile de Şeker GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Tevfik TÜREL
1986 yılında Boğaziçi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Türel, eğitimine University of Dallas’ta Uluslararası Yöneticilik alanında MBA, Ankara Üniversitesi’nde de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi konusunda doktora yaparak devam etmektedir. Kariyeri boyunca Amerika ve Türkiye ’de bilişim , inşaat , gayrimenkul ve yatırım şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır . Şeker GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanısıra Eylül 2019’dan bu yana Türkiye Kızılay Derneği ’nde Gayrimenkul Geliştirme Direktörü görevini yürütmektedir.
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Ali Rıza AKBAŞ
Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul, Sefaköy’de tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Özel bir gıda firmasında pazarlamacı olarak çalıştı. Egebank ve Faisal Finans Kurumu’nda müfettiş olarak, Family Finans Kurumu’nda Eminönü, İzmir ve Ankara Şubelerinde müdür olarak görev yaptı. 2005 yılı haziran ayından itibaren T.C. Ziraat Bankası’nda çalışmaya başladı. 2 yıl Ankara Bölge Başkanlığı yaptı. 2007 yılı Eylül ayında Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 4 yıl bankanın ticari pazarlama ve ticari kredi tahsis konularından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012 – 2018 yılları arasında Bankanın Bosna Hersek iştiraki olan ZiraatBank BH’da Genel Müdür olarak görev yaptı. 2018 yılı haziran ayında Türkiye’ye döndü, Ankara’da Bölge Başkanı olarak görev yaptı. Ali Rıza Akbaş, T.C. Ziraat Bankası’nda çalıştığı süre içinde Bankanın iştirakleri olan Fintek A.Ş., Ziraat Bankası Makedonya ve Ziraat Bankası Almanya İnternational A.G’de yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Ziraat Bankası Spor Kulübü’nde yönetim kurulu üyeliği ve kulüp başkanlığı yaptı. Siyasallılar Vakfı’nda da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış olan Ali Rıza Akbaş halen Turgut Özal Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.