Yönetim Kurulu
line
Yönetim Kurulu Başkanı
Emin ERDEM
line
line
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Burak Latif LATİFOĞLU
line
Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet AK
line
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Tevfik TÜREL
line
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Ali Rıza AKBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı
Emin ERDEM
Kariyerine Ziraat Bankası’nda müfettiş olarak başladı. Bu bankadaki yurt dışı ilişkiler birimindeki idari görevini takiben, Almanya ve Hollanda’da Temsilcilik, İngiltere’deki Londra şubesinde Ülke Sorumlusu olarak görev yaptı. Daha sonra Ziraat Bankası’na Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Emin Erdem, bu görevde bulunduğu süre boyunca aynı zamanda Almanya’da DeutscheTürkische Bank’ta Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Erdem, Haziran 2002 ile Temmuz 2021 döneminde Şekerbank T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmış olup, halen Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Şeker Factoring A.Ş.’de ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Burak Latif LATİFOĞLU
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat (İngilizce) Bölümü’nden mezun olan Burak Latif Latifoğlu, kariyerine İdari Yargı Hâkimi olarak başladı. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’na geçerek Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak 2006 yılında başladığı görevinden 2017 yılında Bankalar Yeminli Başmurakıbı unvanı ile ayrıldı. Bu süre içerisinde Türkiye ve yurt dışında çok sayıda banka ve banka dışı finansal kurum denetimi gerçekleştirmiş olup 2014-2017 yıllarında da Denetim Grup Başkanlığı ve Vekil Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ekim 2017-Eylül 2019 tarihleri arasında Şeker Finansal Kiralama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini yürüten Latifoğlu, 2019 yılı Ekim ayında Şekerbank T.A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Latifoğlu aynı zamanda, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.
Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet AK
Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, meslek hayatına 1999 yılında Şeker Bilişim San. Tic. A.Ş.’de Yazılım Analisti olarak başladı. Kariyerine 2002-2004 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’de Yazılım Analisti olarak devam ettikten sonra 2004-2007 yılları arasında Şeker Bilişim San.Tic. A.Ş.’de Proje Müdürü olarak görev aldı. Mehmet Ak, 2007 yılından itibaren Şekerbank T.A.Ş.’de Yazılım ve Proje Yönetimi Bölüm Yöneticisi ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı olarak hizmet ettikten sonra, 2019 yılı Kasım ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2021-2023 yılları arasında Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Ak, hâlen Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Tintech Bilgi İşlem ve Pazarlama Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Tevfik TÜREL
1986 yılında Boğaziçi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Türel, eğitimine University of Dallas’ta Uluslararası Yöneticilik alanında MBA, Ankara Üniversitesi’nde de Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi konusunda doktora yaparak devam etmektedir. Kariyeri boyunca Amerika ve Türkiye’de bilişim, inşaat, gayrimenkul ve yatırım şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Şeker GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Türkiye Kızılay Derneği’nde Taşınmaz Yönetimi Genel Müdürü’dür.
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Ali Rıza AKBAŞ
Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul, Sefaköy’de tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Özel bir gıda firmasında pazarlamacı olarak çalıştı. Egebank ve Faisal Finans Kurumu’nda müfettiş olarak, Family Finans Kurumu’nda Eminönü, İzmir ve Ankara Şubelerinde müdür olarak görev yaptı. 2005 yılı haziran ayından itibaren T.C. Ziraat Bankası’nda çalışmaya başladı. 2 yıl Ankara Bölge Başkanlığı yaptı. 2007 yılı Eylül ayında Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 4 yıl bankanın ticari pazarlama ve ticari kredi tahsis konularından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012 – 2018 yılları arasında Bankanın Bosna Hersek iştiraki olan ZiraatBank BH’da Genel Müdür olarak görev yaptı. 2018 yılı haziran ayında Türkiye’ye döndü, Ankara’da Bölge Başkanı olarak görev yaptı. Ali Rıza Akbaş, T.C. Ziraat Bankası’nda çalıştığı süre içinde Bankanın iştirakleri olan Fintek A.Ş., Ziraat Bankası Makedonya ve Ziraat Bankası Almanya İnternational A.G’de yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Ziraat Bankası Spor Kulübü’nde yönetim kurulu üyeliği ve kulüp başkanlığı yaptı. Siyasallılar Vakfı’nda da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış olan Ali Rıza Akbaş halen Turgut Özal Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.