Borsa İstanbul'da gong Şeker GYO için çaldı. Borsa İstanbul'un sitesindeki açıklama şöyle:

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada,

"Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Borsamızda işlem görmeye başlaması vesilesiyle düzenlenen halka arz törenine, Borsamıza hoş geldiniz.

Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Borsamızda işlem gören 38. gayrimenkul yatırım ortaklığı olmuştur.

Borsa olarak, tasarruflarını değerlendirmek isteyen yatırımcılarımızla şirketlerimizi buluşturuyoruz. Böylece, yatırımcılarımızın, sermaye piyasalarının sağladığı kazançlara ortak olmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda yatırımcılarımıza, risklerini iyi yönetmelerine, portföylerini çeşitlendirmelerine de imkan sağlamış oluyoruz.

Bu vesileyle gayrımenkul sektörüne yatırım yapmak isteyen yatırımcıları da Borsamıza davet ediyorum. Gayrımenkul yatırımlarını Borsamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Gayrımenkul yatırımları ile daha güzel kazançlar sağlamak istiyorsanız, risklerinizi daha iyi yönetmek istiyorsanız, portföyünüzü daha sağlıklı bir şekilde çeşitlendirmek istiyorsanız, Borsamızın raflarındaki gayrımenkul ürünlerini, örneğin, gayrımenkul yatırım ortaklıkları, gayrımenkul yatırım fonları, kira sertifikaları, gayrımenkul sertifikaları gibi ürünlerimizi satın alarak, gayrımenkule dolaylı olarak da yatırım yapabilirisiniz.

Şeker GYO, başarılı bir halka arzla 224 milyon TL halka arz hasılatı sağladı, yaklaşık 152 bin yatırımcıya satış gerçekleştirdi. Halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şeker GYO'ya Borsamız ailesine "hoş geldiniz" diyorum." dedi.

-iDeal Haber Merkezi-