1-2 Haziran tarihlerinde SEGYO koduyla talep toplayan Şeker GYO, bugün (7 Haziran) ilk işlem gününde tavan fiyat ile işlem gördü. 

Talep toplama sürecinde yaklaşık olarak 152 bin yatırımcının pay sahibi olduğu halka arzda, 224 milyon liralık büyüklüğe ulaşıldı.

Bugün Ana Pazar’da işlem görmeye başlayan SEGYO payları, 1,10 TL’den halka arz olurken, tavan fiyat 1,21 TL’ye ulaştı.

Seans öncesi Şeker GYO için düzenlenen gong töreninde konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Gayrımenkul yatırımları ile daha güzel kazançlar sağlamak istiyorsanız, risklerinizi daha iyi yönetmek istiyorsanız, portföyünüzü daha sağlıklı bir şekilde çeşitlendirmek istiyorsanız, Borsamızın raflarındaki gayrımenkul ürünlerini, örneğin, gayrımenkul yatırım ortaklıkları, gayrımenkul yatırım fonları, kira sertifikaları, gayrımenkul sertifikaları gibi ürünlerimizi satın alarak, gayrımenkule dolaylı olarak da yatırım yapabilirisiniz.” açıklamasında bulundu.

Halka Arz İle Elde Edilecek Gelirin Kullanımı

Şirket Yönetim Kurulu, yapılan değerlendirme sonucunda, sermaye artırımı yoluyla halka arzdan elde edilecek gelirlerin öncelikle Kredi Sözleşmeleri’nden doğan borçların kısmen erken kapatılması, kalan gelirlerin de proje geliştirme amacıyla kullanılmasına karar vermiştir.

Halka arz gelirlerinin kredi borcu kapanması sonrasında kalan %20-%30’luk kısmı öncelikle proje geliştirme finansmanı olarak potansiyel organik ve inorganik büyüme fırsatlarının daha uygun şartlarda değerlendirilmesine olanak sağlanması amacıyla orta ölçekli konut yapımında kullanılacak.