Şekerbank Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım AŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Şeker Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Ünvanlı İştirak Şirketi hakkında açıklama yayınladı. 

Şekerbank Proje Geliştirme, 31 Mart 2017 tarihinde yapmış olduğu Olağan Genel Kurul Toplantısına istinaden, "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı"'na dönüştürülmek üzere, sermayesi yüzde 100 Şekerbank'a ait olan  Şeker Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ünvanlı iştiraki'nin Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusu ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı"na dönüşüm talebi SPK Kurul toplantısında onaylandı.

Şekerbank Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım AŞ KAP açıklaması:
Şekerbank T.A.Ş.'nin 31.03.2017 tarihinde yapmış olduğu Olağan Genel Kurul Toplantısına istinaden, "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı"'na dönüştürülmek üzere, sermayesi %100 Bankamıza ait olarak kurulan Şeker Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ünvanlı iştirakimizin; Sermaye Piyasası Kurulu'na 28.06.2019 Tarih ve 16392 başvuru numarasıyla yapmış olduğu "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı"na dönüşüm talebi 12.12.2019 tarihinde yapılan SPK Kurul toplantısında onaylanarak, 2019/67 no'lu SPK Kurul Bülteninde yayınlanmış olup, esas sözleşme tadil işlemlerine başlanmıştır.

Kaynak: Emlak Kulisi